Čiastočne modernizovaný dom / vidiecka chalupa

Predám dobre situovaný 3-izbový RD v centre pod-Roháčskej obce Oravský Biely Potok. Jednopodlažný, podpivničený objekt na parcele č.85 má pôdorys cca 10x12m a veľké nevyužívané podkrovie. Stavba bola skolaudovaná v roku 1975, nedokončená modernizácia prebehla v r.2005. Dom je napojený na IS, odkanalizovaný do dvojkomorovej žumpy.
Situácia a možnosti:
Slnečný, rovinatý pozemok (cca 790m2) má dobrý prístup z cestnej komunikácie. Dvor je dostatočne široký (max. 18m) a dispozične vhodný aj na umiestnenie napr. ďalšieho samostatného drevodomu na parcele č.84. Na ňu nadväzuje veľká úrodná záhrada - možnosť prikúpenenia od jej súčasných užívateľov. Je dobre prístupná aj z novej obecnej komunikácie so všetkými IS - takže perspektívne môže byť tiež využitá ako stavebný pozemok.
K hlavnej budove prilieha zachovalá murovaná hospodárska stavba na pôdoryse cca 6x12m, hore s uzavretou priestrannou šopou.
Nehnuteľnosti sú v súčasnosti prakticky nevyužívané a po predaji k dispozícii. Neviaznu na nich žiadne ťarchy ani iné vecné práva. Okrem rodinného bývania sú vhodné aj na rekreačné účely - objekty sa dajú prispôsobiť a dotvoriť podľa vlastných predstáv kreatívneho majiteľa.

Predmetom poslednej rekonštrukcie bola najmä zmena dispozičného riešenia vstupných aj vnútorných priestorov, zhotovenie nových inštalácií (medené káble, plastové potrubia), omietok, podláh, sociálneho vybavenia prízemia a vybudovanie železobetónovej žumpy. Pre štandardné bývanie sú potrebné ešte dodatočné investície - pri efektívnom použití čiastky 30-40 tisíc € sa dá zhotoviť aj nový krov, strecha, vymeniť okná, dokončiť stavebné detaily a inštalovať potrebné technické zariadenia. Umožní to plnohodnotne využiť aj priestranné podkrovie, do ktorého už boli vyvedené všetky potrebné napojenia na vodu, odpad a elektrinu. V relatívne krátkom čase tak reálna cena nehnuteľností môže stúpnuť aj na dvojnásobok. V súčasnosti má samotný pozemok v centre obce hodnotu 40-50 tis. € a minimálne toľko aj stavby. Ak by boli v dokonalom stave, ponúkané by boli za adekvátne vyššiu cenu.

Poznámka:
Časť suterénneho priestoru tvorí unikátna klenbová kamenná pivnica z tzv. bielopotockeho pieskovca. Je dielom známeho majstra, ktorý žil v pôvodnom dome na pôdoryse ešte z 19. storočia. Jeho kamenorezbárske diela - sochy vytesané z rovnomenného kvalitného kameňa - zdobili aj mosty v Budapešti. Charakteristické kamenné kríže z rodinnej dielne Belopotockých ešte stoja na rôznych miestach Oravy, Kysúc aj Liptova. Na tzv. šope zostalo veľa zachovalých predmetov a fragmentov hospodárskych nástrojov minulého obdobia. Po ich nenáročnej reštaurácii môžu tvoriť štýlové doplnky v zrevitalizovanej oddychovej zóne pozemku.

Ďalšie podrobnosti:
Oravský B. Potok č.p. 33; parcely č.84 a č.85; LV č.118
Podoba stavby, jej popis aj súčasné dispozičné riešenia sú v obrazových prílohách. Pozemok aj exteriér je možné obhliadnuť si individuálne. Viac info a foto z interiéru žiadajte e-mailom.
Kontakt: pk.korp@gmail.com; tel.: 0949 180 770

22.9.2021 | 19:36 | región: Žilinský

Odkaz: http://www.inzerciareality.sk/inzerat/0114557

Copyright (c) 2022 InzerciaReality.sk